Стрічка новин кафедри

          

З 01 по 03 грудня 2021 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  проф.Бірта Г.О., доц.Бургу Ю.Г., доц.Флока Л.В. та ст.викладач Котова З.Я. взяли участь у IV Міжнародній навчально-практичній конференції «Innovations and prospects of world science».

          

29 жовтня 2021 року студенти-бакалаври спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітня програма «Біотехнологія») відвідали зустріч з уповноваженою особою, відповідальною за запобігання корупції у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки  торгівлі» Педченко Наталією Сергіївною, психологом психологічної служби університету Тодоровою Іриною Степанівною та директором офісу студентського омбудсмена Орел Вікторією Анатоліївною.

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи сердечно вітає наших першокурсників, які надзвичайно драйвово та талановито проявили себе на Дебюті першокурсника, який відбувся 28 жовтня 2021 року.  Академічні групи ЕМСб-11, МСМТб-11, ТТПмб-11 та БТб-11 мають справжні сузір’я талантів. Хочеться подякувати учасникам, за те, що майже 2 місяці сумлінно готувались та подарували неповторні емоції!

P.S. Ви у нас найкращі!!!!

          

26 жовтня 2021 року в Інституті свинарства і АПВ НААН відбулася науково-практична конференція молодих учених та аспірантів з міжнародною участю «Проблеми розведення, генетики, відтворення та технології виробництва продукції у тваринництві», присвячену 85-річчю від дня народження і 67 років виробничої, наукової, педагогічної та громадської діяльності доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН України Валентина Павловича Рибалка.

До заходу долучилися студенти-бакалаври Вищого навчального закладу Укоопспілка «Полтавський університет економіки і торгівлі» спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія та викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи ти митної справи доцент Флока Л.В., старші викладачі Гнітій Н.В. та Рачинська З.П.

          

21-22 жовтня 2021 року Бірта Габріелла Олександрівна та Кириченко Олена Василівна взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Інтеграція інформаційних систем і інтелектуальних технологій в умовах трансформації інформаційного суспільства», що відбулася у Полтавському державному аграрному університеті.

          

11 жовтня 2021 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітали до Полтавського кооперативного коледжу на тиждень циклової комісії комерційних та фінансово-облікових  дисциплін. Викладачами Кириченко Оленою Василівною та Рачинською Зоєю Павлівною було проведено ряд заходів для студентів 2-3 курсів, а саме,  гра «На кордоні», та інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил». Команди-переможці були нагороджені  дипломами.

          

08 жовтня 2021 року до університету завітали учні 11 класів Закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) № 26 м.Полтави. Старший викладач кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Рачинська Зоя Павлівна та завідувач відділом профорієнтаційної роботи Шара Світлана Олексіївна провели для учнів екскурсію університетом та розповіли про майбутню спеціальність.

Під час екскурсії університетом гості ознайомилися з матеріально-технічною базою та можливостями освітнього процесу, оскільки навчальні, наукові та виховні можливості університету створюють унікальне середовище для гармонійного всебічного розвитку особистості студента, майбутнього фахівця та професіонала.

          

Участь у Європейському проєкті

Кириченко Олена Василівна з 01.06.2021 р. по 28.09.2021 р. долучилася до Європейського проєкту POWR.03.01.00-00-WO24/18 «Польська для початкового та середнього рівня» (Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacji Spolecznych Akademii Ignatianum w Krakowie) та отримала сертифікати від Польської навчальної платформи Navoica про проходження курсу «Польська для початкового та середнього рівня» з підтвердженням навчального рівня та від Академії Ігнатіанум у Кракові про участь у Міжнародному Європейському проєкті щодо вивчення польської мови.

          

24 вересня 2021 року студенти спеціальностей 162 Біотехнологія та Біоінженерія освітньої програми  "Біотехнологія"  першого, другого, третього та четвертого курсів ступеня бакалавра та 076 "Підприємництво торгівля та біржова діяльність освітньої програми "Товарознавство та торговельне підприємництво " першого курсу ступеня молодший бакалавр були задіяні у інформаційній кампанії по екологізації та сортуванню сміття Zero Waste спільно із КО "Інститут розвитку міста".  Метою заходу є розширення світогляду студентів, підвищення їх соціальної відповідальності та рівня знань щодо збереження довкілля.

          

17 вересня 2021 року доцент кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Флока Людмила Валеріївна та завідувач відділом профорієнтаційної роботи Шара Світлана Олексіївна відвідали Решетилівську гімназію імені І.Л.Олійника. Була проведена зустріч з учнями 11-го класу природничого спрямування. Світлана Олексіївна розповіла про особливості та переваги навчання в університеті, закордонні стажування тощо. Людмила Валеріївна познайомила учнів із спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія» освітня програма «Біотехнологія», розповіла про навчання та навчальний процес, основні дисципліни, бази практики, студентське дозвілля.

          

Наші студенти першого курсу освітніх програм «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Митна справа в міжнародній торгівлі», «Біотехнологія» та «Експертиза та митна справа» уже більше тижня навчаються в університеті, пізнають особливості освітнього процесу, активно взаємодіють з викладачами, кураторами та гарантами освітніх програм, знайомляться між собою. Також успішно завершили вивчення навчальної дисципліни «Університетська освіта» та отримали перший в житті залік. Щиро вітаємо! Бажаємо продовжувати в такому ж темпі!

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітає всіх співробітників, студентів та їх батьків з Днем знань!

Бажаємо студентам величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів.

          

1 липня 2021 року відбулося розширене засідання кафедри ТБЕМС за участі колективу кафедри та першого проректора ПУЕТ, доктора економічних наук, професора Педченко Наталії Сергіївни, директорки ННЦЗЯВО, кандидата економічних наук, доцента Вергал Ксенії Юріївни, директорки ННІБСТ, кандидата технічних наук, доцента Ткаченко Аліни Сергіївни. На засіданні були підбиті підсумки 2020-2021 навчального року та нагороджені викладачі кафедри Подякою ректора Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, організацію результативної науково-дослідної роботи студентів та з нагоди Дня науки: доцент Кобищан Анна Дмитрівна, доцент Кириченко Олена Василівна, доцент Флока Людмила Валеріївна, старший викладач Гнітій Надія Володимирівна

          

11 червня 2021 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко була слухачкою конференції оцінювачів «Перспективи оцінки та оціночної діяльності в Україні», організованою центром дистанційного навчання оцінювачів ТОВ «ІКЦ АСБОУ».

У конференції брали участь провідні експерти у сфері оцінки майна, керівники компаній, представники державних і комерційних банків, спеціалісти у сфері фінансового аналізу, нотаріату, приватні виконавці, запрошені представники Національного банку України.

Розглядалися питання реформи оціночної діяльності, контролю банку за оцінкою майна, судової практики щодо оскарження звітів, взаємодії оцінювачів із нотаріусами, а також методичні засади оцінки сільськогосподарського майна та агробізнесу, міжнародний досвід оціночної діяльності на прикладі Болгарії.

          

З кінця квітня наші бакалаври-біотехнологи 1-3 курсів відвідують практику в Інституті свинарства та АПВ НААН України. Студенти перших курсів вже ознайомилися із організаційною структурою інституту, правилами поводження в дослідних лабораторіях; студенти другого та третього курсу брали активну участь у дослідженні біоматеріалів, ознайомлювалися із інноваційними біотехнологічними методами відтворення тварин тощо.

          

22 червня 2021 року викладачі кафедри ТБЕМС доцентка Хмельницька Євгенія Вікторівна та старший викладач Гнітій Надія Володимирівна провели для студентів Полтавського фахового кооперативного коледжу екскурсію університетом та розповіли про особливості навчання.

          

З 14 по 18 червня 2021 року відбувся державний екзаменаційний екзамен для студентів бакалаврів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітні програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Експертиза в митній справі» денної та заочної форми навчання.  Підсумкова атестація успішно пройшла за допомогою навчальної платформи Moodle в дистанційному режимі.

Бажаємо випускникам успіхів у подальших починаннях та чекаємо для продовження навчання за ступенем магістра!

          

8 та 11 червня 2021 року відбувся захист дипломних робіт для студентів  магістрів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та бакалаврів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія. Публічний захист пройшов успішно за допомогою навчальної платформи Moodle в дистанційному режимі.

Бажаємо випускникам успіхів у подальших починаннях!!!

          

27 травня 2021 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи і студенти-бакалаври спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» взяли участь у презентації книги «Звитяжець наукового свинарства О.П. Бондаренко (1884–1937)», яка відбулась в Музеї історії Полтавського державного аграрного університету.

          

21 травня 2021 року в режимі онлайн на платформі ZOOM відбулася зустріч випускників товарознавців, експертів Полтавського кооперативного інституту ПКІ, ПУСКУ, ПУЕТ різних років випуску!

Зустріч об’єднала випускників з різних куточків України, Республіки Болгарії, Республіки Таджикистан, Російської Федерації, деканів факультету Козьмича Дмитра Івановича, Тягунову Наталію Михайлівну, Ткаченко Аліну Сергіївну, викладачів та ветеранів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи та кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Разом згадали студентські роки, навчання, переглянули відео-вітання, фото, святкували з піснями та віршами!

Запис Дня випускника доступний за посиланням https://www.facebook.com/alina.biaf/videos/4224001627667036

          

19 травня 2021 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко була слухачкою вебінару з Тамарою Марценюк «Етика наукового дослідження» у межах упровадження проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ) Організації Американські Ради з міжнародної освіти.

У ході зустрічі спікерка, використовуючи приклади з власного досвіду, розповіла про виклики підготовки, презентації, публікації наукових досліджень, необхідність фахового цитування, можливості залучення студентів до наукової спільноти.

          

ВНУТРІШНЯ МОБІЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ЕКСПЕРТИЗА ТА МИТНА СПРАВА»

Олексієнко Діана та Сорочан Єгор, студенти 2 курсу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми «Експертиза та митна справа», з 15.02.2021р. по 11.04.2021 р. брали участь у спільному проекті внутрішньої мобільності студентів між Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Державним вищим навчальним закладом «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Програма всеукраїнської академічної мобільності «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна» фінансується Європейським Союзом та імплементується Британською Радою спільно із Міністерством освіти і науки України.

          

Шановні колеги!
Оргкомітет Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» повідомляє про проведення

VІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта»,

яка відбудеться 22-23 квітня 2021 року.

Метою конференції є: висвітлення та обговорення актуальних теоретичних і практичних питань, пов’язаних із розвитком матеріалознавства й товарознавства в Україні та за її межами в контексті світових досягнень науки й техніки; консолідація зусиль для розвитку інноваційних напрямів у матеріалознавстві, технологіях виробництва товарів, у підвищенні якості та безпечності товарів; удосконалення системи технічного регулювання; упровадження сучасних підходів до підготовки фахівців та ін.

Організатори конференції запрошують до участі вчених, викладачів закладів вищої освіти, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які займаються проблемами матеріалознавства та товарознавства.

Інформаційний лист за посиланням
https://docs.google.com/document/d/1sA70gvg5tfqJbGaIPVUIHKQpoJm9081EYg5SAGP3Hgc/edit?usp=sharing

Контакти: доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, к. т. н.
Горячова Олена Олександрівна
тел. +38 050 0652506
tbems.puet@gmail.com

          

30 березня 2021 року студенти спеціальностей 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та 162 Біотехнології та біоінженерія прийняли участь у ХLІV Міжнародній науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті».

За результатами представлених робіт було визначено переможців:

секція 12 «Актуальні проблеми експертизи та митної справи: теорія і практика» (керівник – Кириченко Олена, к.т.н., доцент):

І місце – Сопітько Анна Олексіївна,  студентка групи ТЕМСм ПВ-11, тема доповіді «Експертиза рослинних препаратів медичного канабісу», керівник – Гнітій Надія Володимирівна, старший викладач кафедри ТБЕМС

ІІ місце – Колєсніков Олександр Олександрович, студент групи ЕМС б-11, тема доповіді «Порівняльна характеристика ігрових консолей Sony PlayStation», керівник – Кобищан Ганна Дмитрівна, к. т. н., доцент кафедри ТБЕМС

ІІІ місце – Костик Діана Олександрівна, студентка групи ЕМС б-21, тема доповіді «Аналіз зовнішньоторговельного обігу йогуртів», керівник – Кириченко Олена Василівна, к. т. н., доцент кафедри ТБЕМС

ІІІ місце – Запорожець Владислав Юрійович, студент групи ЕМС б-11, тема доповіді «Асортимент та якість швейцарських ножів», керівник – Кобищан Ганна Дмитрівна, к.т.н., доцент кафедри ТБЕМС

секція 13  «Проблеми використання біотехнологій та управління безпечністю товарів» (керівник – Флока Людмила Валеріївна, к.с.-г.н., доцент)

І місце – Залогіна Софія Олександрівна, студентка групи БТб-41, доповідь на тему «Дослідження якості органічного морозива» , керівник – Флока Людмила Валеріївна, к.с.-г.н., доцент кафедри ТБЕМС.

ІІ місце – Бондарець Тетяна Геннадіївна, студентка групи БТб-31, доповідь на тему «Перспективи розвитку органічного молока на світовому ринку» , керівник – Флока Людмила Валеріївна, к.с.-г.н., доцент кафедри ТБЕМС.

ІІІ місце Деркач Надія Валеріївна, студентка групи  ПТЛ б-21, тема доповіді  «Біотекстиль: види, застосування, перспективи», керівник – Кобищан Ганна Дмитрівна, к.т.н., доцент кафедри ТБЕМС

          

VІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

Запрошуємо учасників, колег, експертів, практиків та студентів узяти участь у обговорення матеріалів конференції на форумі за адресою https://probl-expert-tovar.forumotion.me

Форум буде працювати 25-26 березня 2021 р. до 17:00.

          

З 10 березня по 18 березня 2021 року відбувся державний екзаменаційний екзамен для студентів бакалаврів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітні програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Експертиза в митній справі».  Підсумкова атестація успішно пройшла за допомогою навчальної платформи Moodle в дистанційному режимі.

Бажаємо випускникам успіхів у подальших починаннях та чекаємо для продовження навчання за ступенем магістра!

          

10 березня 2021 р. на базі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі проведено круглий стіл на тему «Сучасна біотехнологія: від науки до практичного використання»

Сьогодення характеризується бурхливим розвитком чисельних напрямів біології та їх практичної реалізації в біотехнологічних процесах. Інтенсивна розробка цих напрямів може вирішити нагальні питання людства: отримання нових продуктів харчування, підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин, утилізація відходів виробництва та лікувально-профілактичних засобів тощо.

          

10-12 березня 2021 року Кириченко О.В. долучилася до The 2nd WCO Global Origin Conference, яка була організована Всесвітньою митною організацією та проходила у віртуальному форматі за фінансування Корейської митної служби.

Конференція мала на меті вирішити питання щодо впливу преференційних правил походження товару в сучасному торговому середовищі; сучасних викликів у регіональній інтеграції та як це впливає на світову економіку; як перегляд Кіотської конвенції та інших інструментів походження Всесвітньої митної організації може впливати та підтримувати імплементацію Угоди про спрощення торгівлі та Угод про вільну торгівлю; майбутніх перспектив преференційних правил походження та як розширити глобальні можливості за Угодами про вільну торгівлю, в тому числі для найменш розвинених країн.

          

Виїзне заняття для студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»

2 березня 2021 року для студентів 1-го та 2-го курсів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» відбулося виїзне заняття до лабораторії генетики Інституту свинарства та агропромислового виробництва.  Заняття провів завідувач відділу фізіології та здоров’я тварин, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Почерняєв Костянтин Федорович. Студенти дізналися багато цікавого про методи виділення ДНК, основні принципи селекції та можливі способи  дослідження ГМО у сучасних продуктах харчування рослинного і тваринного походження.

          

Майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі»

23 та 24 лютого 2021 року з метою  профорієнтаційної роботи кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» було проведено майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі».   На  он-лайн зустрічі  із  студентами 2-го курсу  спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу та Сумського коледжу економіки і торгівлі доцентка кафедри Хмельницька Є.В. та старший викладач Гнітій Н.В. визначали фальсифікацію продуктів харчування, яку нескладно можна провести і в домашніх умовах та переглянули презентацію про вплив шкідливої їжі на організм людини.

          

VІІI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо вас взяти участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ», яка відбудеться 25–26 березня 2021 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі

.

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

          

25 лютого 2021 року в рамках профорієнтаційної роботи зі студентами Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу було проведено віртуальний майстер-клас «Кодування товарів за УКТЗЕД» викладачем Кириченко О.В.

Cтуденти із зацікавленістю занурилися у кодування товарів та нарахування платежів, успішно використовуючи класифікатор та митний калькулятор.

          

Майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі»

17 лютого 2021 року  з метою  профорієнтаційної роботи кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» було проведено майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі».   На  он-лайн зустрічі  із  студентами 2-го курсу  спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Харківського кооперативного торговельно-економічного коледжу  визначали фальсифікацію продуктів харчування, яку нескладно можна провести і в домашніх умовах та переглянули презентацію про вплив шкідливої їжі на організм людини.

          

15 лютого  2021 року для студентів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Біотехнологія і біоінженерія» відвідали з екскурсією Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН України. Екскурсію провів доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри Бургу Юрій Георгійович.

Студенти відвідали відділ технології виробництва свинарства (лабораторії інноваційних технологій та експериментальних тваринницьких об’єктів), відділ селекції (лабораторії селекції та генетики) та музей Інституту.

          

Колектив кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи на чолі із завідувачем кафедри, доктором сільськогосподарських наук, професором Біртою Габріеллою Олександрівною щиро вітають колег, студентів та їх батьків із Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Описание: C:\Users\Seagal\Desktop\225267.jpg Новий рік — це нові сподівання,
Нові плани, ідеї, шляхи.
Хай же будуть відверті зізнання,
Переміни на краще завжди!
З новим роком нехай завітає
Щастя, радість, любов у ваш дім.
І не лише відвідує в свято,
А назавжди залишиться в нім!
Будьте щедрі, кохані, здорові,
Новий рік надихає усіх.
Очі радістю, щастям засяють,
Та лунає веселий хай сміх!

          

З 14 по 16 грудня 2020 рр. відбулися захисти дипломних робіт у студентів-магістрів денної та заочної форми навчання зі спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм «Товарознавство і комерційна діяльність» та «Товарознавства та експертиза в митній справі».

Вітаємо студентів із такою визначною подією та бажаємо успіхів, натхнення та міцного здоров’я!

          

Життя в якісному світі!

Викладачі кафедри Людмила Флока, Надія Гнітій, Олена Кириченко провели на загальній кураторській годині майстер-клас «Життя в якісному світі» для студентів ступеня бакалавра спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітні програми «Товарознавство та торговельне підприємництво», «Експертиза та митна справа», «Митна справа в міжнародній торгівлі» та спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Розглянули ТОП-12 корисних харчових продуктів та правильне споживання вітамінів С, D, Е, мікроелементів та їх комплексів, з’ясували принцип дії антисептиків та як дезінфікувати руки, засвоїли правові аспекти використання захисних масок та їх ефективність.

          

Конкурс студентських наукових робіт
«Від студентського самоврядування – до самоврядування громад»

Наші студентки на засіданні журі щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» 13 листопада 2020 р.:

Так тримати! Успіхів у подальших наукових дослідженнях!

          

Зустріч з гарантом

Студенти освітньої програми «Експертиза та митна справа» зустрілися з гарантом освітньої програми Оленою Василівною Кириченко. Розглянули стандарт вищої освіти, освітньо-професійну програму, обговорили можливості для студентів, питання практичної підготовки та організації освітнього процесу.

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітає всіх співробітників, студентів та їх батьків з Днем знань!

Бажаємо студентам величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів!

          

Вітаємо студентів освітньої програми "Експертиза та митна справа" із проходженням підсумкової атестації!!!

З вами було весело, часом важко, але разом ми розв'язували усі проблеми, ви надихали, завжди мали якийсь "сюрприз" у своєму арсеналі)))

Не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайтеся, зростайте професійно, мрійте про велике!!! Чекаємо на нові зустрічі!!!

          

17 червня 2020 року Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м.Суми і  Полтавський університет економіки і торгівлі проводять практичний семінар Впровадження НАССР для операторів ринку харчових продуктів, в якому беруть участь представники агропродовольчих ринків, закладів громадського харчування, торговельних підприємств, виробники та ін.

На заході експерти роз'яснюють положення нового харчового законодавства, надають практичну допомогу в розробленні документації для впровадження системи НАССР.

Дякуємо нашим спікерам за змістовні презентації, а учасникам - за активну участь.

Серед спікерів:

Модерує захід Аліна Ткаченко, керівник науково-тренінгової лабораторії «Школа НАССР», консультант із впровадження системи НАССР, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи.

          

15-16 червня відбувся захист бакалаврських дипломних робіть студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Вітаємо всіх випускників та бажаємо вам, щоб всі ваші мрії збулися! А ми будемо пишатися вами і чекати до нас в гості.

          

5 червня 2020 року доцент кафедри Олена Кириченко взяла участь у онлайн засіданні секції 4 Точні та технічні науки Міжнародної наукової конференції «Перспективы и проблемы интеграции науки и образования в Европейское пространство», що була організована Кахульським державним університетом «Богдан Петричейку Хашдеу» (м. Кахул, Республіка Молдова).

          

26 травня 2020 року декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат технічних наук Аліна Ткаченко взяла  участь у програмі «На голос» на Полтавському телебаченні. Разом з ведучою  Мариною Голегою, яка є колишньою студенткою ТТМ говорили про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення.

          

4 червня 2020 року було проведено День відкритих дверей факультету ТТМ онлайн.  Свої освітні програми представили викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи: Ткаченко Аліна Сергіївна, Губа Людмила Миколаївна, Горячова Олена Олександрівна та Флока Людмила Валеріївна.

          

Карантин - час для саморозвитку, самовдосконалення та опанування нових інтерактивних методів навчання. З 28 квітня по 1 травня доцент кафедри Юлія Басова проходила навчання та підвищувала свій рівень на тренінгу «Тренінг для навчання дорослих з використанням online інструментів» , організованого DVV International Ukraine, Центр Освіти Дорослих м.Полтава. Тренери Smart

          

Залишатися вдома, обмежувати соціальні контакти, а продукти замовляти через Інтернет. Такі рекомендації на період карантину оприлюднено Міністерство охорони здоров'я України. Як правильно купувати продукти харчування та інші товари онлайн? І чи має право покупець повернути неякісній товар? На це все дає відповідь декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доцент кафедри товарознавства, біотехнології,  експертизи та митної справи Аліна Ткаченко. Випуск можна подивитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=-B-1s20wdWE

          

Натхненна наукова та освітня діяльність студентів і викладачів спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

В умовах жорсткого карантину майбутні фахівці спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність беруть активну участь в освітньому, науковому та суспільному житті університету, дотримуючись усіх вимог та відповідно до реалій сьогодення. Отже, у пригоді їм стали вже звичні для них дистанційні технології.

За майже три тижні карантину зроблено чимало. Так, викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи перебувають постійно на зв’язку зі студентами та колегами.

Разом зі студентами викладачі кафедри плідно працюють у дистанційних курсах, проводячи онлайн лекційні та практичні заняття та надаючи консультації. Треба зазначити, що робота на цьому не завершується, оскільки дистанційні курси дисциплін складаються ще із завдань, які за ступенем надходження перевіряються, на виконані завдання пишуться рекомендації, зауваження або рецензії, у разі потреби студенти доопрацьовують свої роботи. Для більшості з викладачів та студентів настає час сесії й це буде наступним етапом наполегливої роботи кожного.

          

14 квітня декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Аліна Ткаченко і доценти кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Юлія Басова, Анна Кобищан та Людмила Губа взяли участь у Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Маркетингові стратегії, підприємництво і торгівля: сучасний стан, напрямки розвитку», яка відбулася у Київському національному університеті будівництва і архітектури.

          

Студенти та викладачі факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу - активні учасники студентської наукової конференції ПУЕТ.

          

Дистанційне навчання це не лише теоретичне опрацювання матеріалу, особливо при вивченні хімічних дисциплін. Експерименти весело та легко можливо зробити в домашніх умовах. Продовжуємо фізико-хімічні дослідження пральних порошків, початі ще в лабораторіях ПУЕТ, в умовах карантину вдома.

Наукова робота студента групи БТб-21 Носаль Олега.

          

19 березня декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доцент кафедри товарознавства, біотехнології,  експертизи та митної справи Аліна Ткаченко була у прямому ефірі Полтавського телебачення «Ptv» у програмі «Наголос». Повний сюжет можна побачити за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=bNtvbzRWfXo

          

VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта»

12-13 березня 2020 року відбулася VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта».

Метою конференції стало висвітлення та обговорення актуальних теоретичних і практичних питань, пов’язаних із розвитком матеріалознавства й товарознавства в Україні та за її межами в контексті світових досягнень науки й техніки; консолідація зусиль для розвитку інноваційних напрямів у матеріалознавстві, технологіях виробництва товарів, у підвищенні якості та безпечності товарів, удосконалення системи технічного регулювання, упровадження сучасних підходів до підготовки фахівців тощо.

          

Заходи у рамках тижня спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» для студентів Полтавського кооперативного коледжу

03 березня 2020 р. студенти коледжу відвідали ПУЕТ, для них була проведена зустріч із ректором ПУЕТ Нестулею Олексієм Олексійовичем, який розповів студентам про освітні програми та переваги навчання в університеті. Також зі студентами зустрілася декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліна Сергіївна, вона розповіла про навчання в університеті, закордонні стажування та студентське життя.

02-04 березня 2020 р. викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Кириченко Оленою Василівною та Рачинською Зоєю Павлівною було проведено ряд заходів для студентів Полтавського кооперативного коледжу 2-3 курсів, а саме,  гра «На кордоні»,  майстер-клас «Декларування товарів з використанням програмного комплексу „MD-Office”» та інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил».

Команди-переможці були нагороджені  дипломами.

          

28 лютого 2020 року викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи митної справи було організовано і проведено тренінг з такого актуального питання як «Органічне виробництво і ГМО продукти» для студентів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти дізналися, що головна ідея органічного виробництва полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. 

          

Практико-орієнтовне навчання студентів факультету ТТМ на ПАТ «Фірма «Полтавпиво» в дії

21 лютого 2020 року студенти факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу спеціальностей «Експертиза і митна справа», «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Біотехнологія» відвідали ПАТ «Фірма «Полтавпиво».

Головний технолог Людмила Едуардівна провела цікаву екскурсію виробництвом. Для початку студентам показали, як вариться полтавське пиво, поспілкувалися з працівниками і дізналися всі тонкощі пивоваріння. Відвідали варильний цех, зброджувально-лагерний цех, цех фільтрації, цех розливу, складські приміщення.

          

10 лютого 2020 р. Рибалко Валентин Павлович головний науковий співробітник Інституту свинарства і АПВ НААН України, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН провів Майстер-клас на тему: «Біотехнологія в тваринництві» для студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Проф. Рибалко В.П. розповів про передові досягнення і широке коло новітніх вітчизняних наукових розробок в галузі тваринництва, а також про сучасні перспективи розвитку галузі свинарства та проблеми якості м’ясної продукції на ринку України. Студенти активно приймали участь в дискусії і пропонували свої варіанти розв’язання проблем пов’язаних з якістю м’яса та м’ясної продукції.

          

Практико-орієнтовне навчання студентів факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу в дії

7 лютого 2020 року було проведене виїзне заняття для студентів освітніх програм "Товарознавство і торговельне підприємництво", "Експертиза та митна справа" та "Біотехнологія" на базі  Полтавської торгово-промислової палати.

Студенти зустрілися із Президентом та Віце-президентом Полтавської ТПП. Мали ґрунтовну бесіду із представниками відділу експертизи та сертифікації та відділу  інтелектуальної власності, виставкової діяльності та штрих-кодування.

Під час зустрічі студенти ознайомилися із напрямами роботи цих відділів та задавали дуже багато цікавих запитань.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, студенти були вдячні фахівцям за цікаві, ґрунтовні доповіді.

          

Екскурсія студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» до Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України

З метою формування компетентності, професійних особистісних якостей та глибоких знань у майбутніх фахівців-експертів, ознайомлення їх із практичними аспектами та специфікою професійних обов’язків 04 лютого 2020 р. в межах вивчення фахових дисциплін студенти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ступеню магістра групи ТЕМСм-51 разом із викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц. Губою Л.М., доц. Басовою Ю.О., доц. Назаренко В.О. відвідали Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Для студентів була проведена надзвичайно цікава та пізнавальна екскурсія фахівцями відділів товарознавчих та гемологічних досліджень, вибухотехнічних та пожежотехнічних видів досліджень, секторів досліджень зброї, біологічних досліджень та обліку, почеркознавчих досліджень та груп технічного дослідження документів та обліку. Студенти збагатилися новими знаннями та отримали неоціненний досвід спілкування із фахівцями та ознайомленням із матеріально-технічною базою центру.

Захоплюємося високим професіоналізмом та відданістю своїй справі!

          

На початку лютого факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу гостинно приймав учнів 7-9 класів Вацiвської фiлiї I-II ступенів iменi В. Тюріна Терешкiвського лiцею Полтавського району.

Хімічили із старшим викладачем кафедри Товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи Гнітій Надією Володимирівною, досліджували якість харчових продуктів та побутової хімії.

Всім було цікаво, запрошуємо ще.

          

Зустріч викладачів кафедри ТБЕМС з учнями Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38

31 січня 2020 р. викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц. Губа Л.М. та доц. Басова Ю.О. провели заняття на тему «Молоко» із циклу занять «Школи юного споживача» для учнів 6-В класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38. Школярі отримали знання щодо асортименту, якості та способів виявлення фальсифікованого молока і навчилися досліджувати продукцію експрес-методами.

Співпраця відбувається у межах виконання проекту «Healthy School: заради здорових і радісних школярів».

          

Зустріч студентів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність з представник з виробництва

28 січня 2020 року відбулася зустріч студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітні програми: «Товарознавство і торговельне підприємництво та «Експертиза та митна справа» із випускником Полтавського кооперативного інституту (2000 рік) спеціальності Товарознавство непродовольчих товарів, начальником відділом закупок та збуту НПО «Промелектроніка» Офіленко Юрієм Григоровичем. Юрій Григорович обговорив із студентами  сучасний стан ринку побутової техніки та електроніки в Україні і світі, стан ІТ-сектору та телекомунікацій.

          

Участь викладачів кафедри ТБЕМС у роботі роботі IV Міжнародного Форуму практиків партиципації

Викладачі кафедри ТБЕМС Басова Юлія та Губа Людмила взяли участь у роботі IV Міжнародного Форуму практиків партиципації, який відбувся у Полтаві 17 та 18 січня 2020 року. У роботі Форму взяли участь більше двохсот громадських активістів, посадовців, експертів з України, Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі, Польщі, Португалії, США та Великобританії. 

Це була чудова нагода взяти участь у напрацюванні ідей розвитку  партиципації, отримати практичний досвід партиципаторного бюджетування та  напрацювати механізм реалізації бюджетів участі в різних сферах життя міста 

          

23 січня 2020 року студенти ІІ-го курсу спеціальності  162 «Біотехнології та біоінженерія» освітня програма «Біотехнологія» зустрілися із випускницею  2011 року Полтавського університету економіки і торгівлі, спеціальності «Товарознавство і комерційна діяльність», кандидатом сільськогосподарських наук, завідувачем лабораторії провайдингу молока та яловичини Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН України – Хоценко Аллою Володимирівною.

Зустріч пройшла у дружньому колі. Алла Володимирівна розповіла майбутнім фахівцям-біотехнологам новітні методи дослідження якості молока та яловичини, інноваційних технологій, які застосовуються при виробництві молочних та м’ясних продуктів.

          

22 січня 2020 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи кандидат технічних наук, доцент кафедри Назаренко Валентина Олексіївна та старший викладач Котова Зоя Яківна з метою проведення професійної орієнтації відвідали школи Семенівського району Полтавської області, а саме: Семенівський НВК №1 ім. М.М.Хоружного, Семенівський НВК №2, Вишняківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Хорольської районної державної адміністрації, Заїчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Оболонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Біляківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Веселоподільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Назаренко В.О. та Котова З.Я. розповіли учням шкіл про університет, про умови вступної кампанії 2020, про навчання та закордонні стажування, запросили всіх охочих  на Дні відкритих дверей та Дні гостинності. Для них викладачі Семенівського НВК №2 провели майстер-клас по сучасному розвитку школярів.

          

«Все в шоколаді: як вибрати якісний та безпечний продукт»

16 грудня 2019 року в рамках профорієнтаційної роботи зі студентами Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу було проведено віртуальну ділову гру «Все в шоколаді: як обрати смачний та безпечний продукт».

Студенти 3 курсу Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу разом зі студентами групи ЕМС-31 Полтавського університету економіки і торгівлі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» із зацікавленістю розв’язували практичні завдання, щодо особливостей маркування шоколаду та шоколадних виробів, проаналізували критерії споживчого вибору і безпечності шоколаду та провели дегустаційну оцінку зразків.

Під час гри до обговорення теоретичних питань та виконання практичних завдань долучились доценти кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Горячова О.О. та Офіленко Н.О.

Студенти із зацікавленістю сприйняли оригінальну форму проведення занять у вигляді віртуальної гри, дізнались цікаву інформацію про шоколадні вироби, активно долучились до виконання завдань та із задоволенням посмакували шоколадом.

          

28 листопада 2019р.  Баньковська Ірина Броніславовна завідуюча лабораторією зоотехнічного аналізу, старший науковий співробітник Інституту свинарства і АПВ НААН України, доктор сільськогосподарських наук провела майстер-клас на тему: «Моніторинг управління якістю продукції свинарства» для студентів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Біотехнології і біоінженерія».

Баньковська І.Б. розповіла про сучасні тенденції та традиційні підходи до м’ясної продуктивності та якості м’яса свиней, а також про сучасні перспективи розвитку галузі свинарства та проблеми якості м’ясної продукції на ринку України. Студенти активно приймали участь в дискусії і пропонували свої варіанти розв’язання проблем пов’язаних з якістю м’яса та м’ясної продукції.

          

21 листопада 2019 року Полтавський університет економіки і торгівлі проводив «День Відкритих дверей». Долучилися до цього і викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи. Були запрошені учні 10-х класів шкіл № 34 та № 36 м.Полтави. Для них було проведено екскурсії університетом та цікаві майстер-класи.

          

12 листопада 2019 року студенти  І- ІV курсів факультету товарознавства торгівлі та маркетингу разом з деканом Ткаченко Аліною Сергіївною та доцентами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Басовою Юлією Олександрівною та Губою Людмилою Миколаївною відвідали з екскурсією трикотажну фабрику у м.Горішні Плавні.

          

7 листопада 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітали на святкування «Дня науки» до школи №26 м.Полтава.

Учні вивчали разом з доцентом кафедри Кобищан Анною Дмитрівною властивості дорогоцінного каміння, розпізнавали гроші з старшим викладачем Кириченко Оленою Василівною, тестували харчові продукти з доцентами Семеновим Анатолієм Олексійовичем та Хмельницькою Євгенією Вікторівною.

          

6 листопада для студентів третього курсу Полтавський університет економіки і торгівлі спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм "Експертиза та митна справа" і "Товарознавство та торговельне підприємництво" викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, доцентами Кобищан А. Д. та Губа Л. М. було проведено виїзне заняття фахового спрямування на ТОВ Premier Socks.

Технолог підприємства ознайомила студентів із повним циклом виробництва панчішно-шкарпеткових виробів, починаючи зі створення ескізів та розробки дизайну, постановки на виробництво, до надання товарного вигляду виробам шляхом волого-теплової обробки, їх упакування та маркування.

Особливу увагу під час заняття було приділено технології виробництва панчішно-шкарпеткових виробів на сучасних автоматизованих в'язальних машинах та контролю якості готових виробів відповідно до вимог нормативних документів.

Також студентам була надана інформація щодо сировини, яка використовується підприємством для виробництва панчішно-шкарпеткових виробів, уточнені властивості натуральної, штучної та синтетичної пряжі, що є одним із основних чинників формування властивостей готових виробів.

На зразках виробів студенти навчилися розпізнавати вибілену, гладкофарбовану та меланжеву пряжу, з'ясували розмірні характеристики шкарпеток.

З метою набуття фахових навичок підприємством надана можливість для студентів - вивчення асортименту виробів за всіма класифікаційними ознаками та проведення органолептичного дослідження шляхом порівняння шкарпеток різного сировинного складу.

          

21 жовтня 2019р. для викладачів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи та студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відбувся майстер-клас на тему: «Прогнозування збереження якості продовольчих товарів», який провів професор кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Гетя Андрій Анатолійович

          

11 жовтня 2019 року кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи долучилася до святкування Дня Університету ПУЕТ.

Спочатку була запальна руханка.

Відкриту лекцію «Успіх у бізнесі та громадській діяльності» для студентів факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу провів випускник ПУЕТ Поліщук Денис.

Співробітники та викладачі кафедри ТБЕМС прогулялися по облаштованій біля університету фуд-зоні.

Також відбулася фахова зустріч студентів та учнів шкіл із випускниками ПУЕТ, справжніми професіоналами, співробітниками Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Наталія Лисенко, Інна Шурдук та Людмила Берлінова.

У День університету школярів знайомила зі своєю роботою Мала академія ПУЕТ.

Викладач кафедри Гнітій Н.В. провела для гостей університету, учнів шкіл та студентів технікумів майстер-клас з експрес-методів визначення якості харчових продуктів, а Кириченко О.В. із ефективними методами визначенням безпечності побутової хімії.

Також на День Університету завітали випускники минулих років та ветерани кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи.

Для всіх співробітників університету та гостей був проведений святковий концерт.

          

8 жовтня 2019 року декан факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліна Сергіївна у рамках кредитної мобільності відвідала економічний факультет університету Sapinza (Рим). Відвідала міжнародний офіс університету та взяли участь у роботі International week разом з колегами з України, Італії, Латвії, Македонії, Франції, Іспанії, Аргентини, Бразилії, Колумбії, Китаю та Єгипту. Поділилася досвідом у сфері міжнародної діяльності університетів, а також шукаємо нових партнерів для подальшої співпраці. Розпочала роботу над над розробкою нового міжнародного проекту у складі консорціуму європейський та партнерських університетів, обговорили плани щодо майбутніх спільних наукових публікацій та познайомилися з visiting professors університету.

          

23 вересня 2019 року у стінах Полтавського університету економіки і торгівлі кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи був проведений «День гостинності» для студентів Полтавського кооперативного коледжу.

Студентів коледжу привітали перший проректор університету доктор економічних наук, професор Педченко Наталія Сергіївна та завідувач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи і митної справи професор Бірта Габріелла Олександрівна.

          

22–29.09.2019 року відбулася робоча поїздка до Портсмутського університету в рамках проекту Creative Spark у складі учасників команди – декана факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліни Сергіївни, доцентів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрка Ігоря Вікторовича, Михайленко Олени Миколаївни, Лісіци Вікторії Вікторівни та завідувача кафедри менеджменту Шимановської-Діаніч  Людмили Михайлівни.

Під час візиту делегація провела робочу зустріч із представниками університету стосовно діяльності проекту. У Портсмутському університеті команда відвідала інноваційний бізнес-центр, центр кар’єри, навчальні заняття, бібліотеку, лабораторії університету.

          

19 вересня 2019 року доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Горячова Олена Олександрівна відвідала з профорієнтаційною роботою м.Кобеляки Полтавської області та провела для учнів 10-11 класів ОЗ «Кобеляцький ліцей №1» та ОЗ «Кобеляцький ліцей №2 ім.Олеся Гончара» майстер клас «Сенсорні відчуття». Також, вона розповіла учням про навчання в університеті та умови вступу у 2020 році.

          

14 вересня 2019 року у Полтаві відбувся обласний фестиваль професій «Профіленд». Фестиваль влаштували в Корпусному парку. Тут – понад 20 локацій. Серед них – військова, спортивна, медична, безпеки. На фестивалі представили більше сотні професій. Організував захід Обласний молодіжний центр. До фестивалю долучилися і викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Гнітій Надія Володимирівна, Котова Зоя Яківна, Рачинська Зоя Павлівна. Вони презентували цікаві досліди «Харчова хімія».

          

20-го вересня настає кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції. ХАССП має бути впроваджена на всіх підприємствах. Це стосується і малих потужностей, діяльність яких пов’язана з харчовими продуктами. Як і навіщо впроваджують систему ХАССП? І чи готові працювати за новими правилами полтавські підприємства? Про все це розповідає декан факультету Товарознавства, торівгілі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський ніверситет економіки і торгівлі», кандидат технічних наук, доцент Ткаченко Аліна Сергіївна.

Повний випуск можна подивитися за посиланням

          

11 вересня 2019 року  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи відзначили День споживчої освіти у ЗОШ№3 ім.В.О.Нижниченка м.Горішні Плавні, Полтавська область.

Доцент кафедри Кобищан Анна Дмитрівна та декан факультету  ТТМ Ткаченко Аліна Сергіївна розповіли як саме необхідно діагностували коштовне каміння, разом з учнями визначали проби дорогоцінних металів та говорили про пакування товарів.

          

5 вересня 2019 року до університету завітали студенти Полтавського кооперативного коледжу.  Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Хмельницька Євгенія Вікторівна та Флока Людмила Валеріївна провели для студентів коледжу екскурсію університетом та розповіли про майбутню спеціальність.

Із студентами зустрілася декан факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліна Сергіївна і розповіла про навчання в університеті, закордонні стажування та студентське життя.

          

4 вересня до Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) завітали учні 8 та 11 класів закладу середньої освіти №3 м. Полтави.  Для випускників була проведена зустріч із ректором ПУЕТ Нестулею Олексієм та директором міжнародного науково-освітнього центру (МНОЦ)  Перегудою Юлією, яка розповіла про закордонні стажування  та можливості ПУЕТ.

Для учнів 8 класів провели тренінги й майстер-класи за професійним спрямуванням  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  Губа Людмила та Басова Юлія Олександрівна.

          

2 вересня 2019 року на кафедру товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітало 40 учнів із ЗОШ №20 м.Полтави. Для них, старший викладач кафедри Гнітій Надія Володимирівна влаштувала "Наукові пікніки". Діти пройшли хімічний квест та занурились у яскравий світ основ товарознавства.

          

Колектив кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає колег, співробітників університету, студентів та батьків із початком нового навчального року та бажає всім натхнення та наснаги!

          

В 2018 році на 200-й сесії виконавчої ради ЮНЕСКО 16 травня проголошено Міжнародним днем світла. Міжнародний день світла став щорічним святом визнання центральної ролі, яку відіграє світло і світлові технології в житті людей. Цей день також підклеслює значимість науки і техніки, висвітлює способи їх використання в стимулюванні освіти і підвищення якості життя. Діяльність ПУЕТ безпосередньо повязана з дослідженням в галузі світлових технологій. ПУЕТ є колективним членом технічного комітету зі стандартизації ТК137 «Лампи та відповідне обладнання», на кафедрі товарознавства, біотехнологій, експертизи та митної справи функціонує наукова школа «Товарознавство світлотехнічної продукції та нові напрямки світлотехнологій» та науково-технічний центр, пріоритетними завданнями яких є дослідження в галузі світлотехніки, матеріалознавства, товарознавства світлотехнічної продукції, розроблення національних стандартів на світлотехнічну продукцію. Члени кафедри беруть участь в виконанні державних науково-технічних програм, розробленні національних стандартів, виконанні науково-дослідних робіт світлотехнічного спрямування на замовлення підприємств та організацій, участі в світлотехнічних конференціях, симпозіумах, публікують наукові праці в цій сфері.

          

З 14 по 16 травня 2019 року в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулася VII Міжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми світлотехніки» в рамках Світлотехнічного міжнародного форуму «LІGHT FORUM2019» в якій взяли участь члени кафедри ТБЕМС д.т.н. Кожушко Григорій Мефодійович, д.х.н. Сахно Тамара Вікторівна та доцент Семенов Анатолій Олексійович.

На конференції були представлені дві доповіді:

Конференція, що присвячена Міжнародному Дню Світла сприяє доступу до нових наукових результатів технологій та іновацій.

          

15 травня 2019 року студенти напряму підготовки «Біотехнологія» та викладачі кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи (доцент Хмельницька Євгенія Вікторівна та доцент Флока Людмила Валеріївна) з екскурсією відвідали Інститут свинарства і АПВ НААН України.

Почерняєв Костянтин Федорович,завідувач відділу фізіології та здоров’я тварин, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, розповів студентам про удосконалення існуючих і створення нових порід, типів, ліній свиней та їх кросів, основи аналізу селекційно-генетичної ситуації в стаді свиней та розробка селекційно-генетичної програми створення племінного стада тощо.

Завідувач лабораторією Денисюк Павло Вікторович, кандидат біологічних наук, розповів, що співробітники лабораторії займаються науковими дослідженнями з фундаментальних та прикладних питань сільського господарства, пошуку нових фізіологічних, генетичних та біохімічних методів підвищення продуктивності свиней.

Доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Баньковська Ірина Броніславівна, завідувач лабораторією зоотехнічного аналізу та якості м’яса розповіла студентам про основи проведення масових аналізів, результати яких використовуються під час контролю якості і безпеки продуктів харчування та при визначенні показників фізіологічного стану тварин.

Звичайно без частування не обійшлося!

Щиро дякуємо співробітникам Інституту свинарства та АПВ НААН України! Нам дуже сподобалося і ми обов’язково прийдемо ще !!!

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА СТУДЕНТИ!

Запрошуємо вас взяти участь
у роботі VІ Міжнародної науково-практичної iнтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів».

яка відбудеться  4 квітня 2019 року

Для обговорення проблемних питань за визначеними тематичними напрямами відкрито форум за адресою  http://expertuza.forumotion.me/ 

          

2 квітня 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи продовольчих товарів завітали до Полтавського кооперативного коледжу на тиждень товарознавства. Доцент кафедри Офіленко Н.О. проінформувала студентів технікуму про товарознавчо-комерційні напрями підготовки студентів та ознайомили їх з університетом і розповіли про переваги навчання в ПУЕТ.

Старший науковий співробітник інституту свинарства і АПВ НААН доктором сільськогосподарських наук Баньковська І.Б. разом з викладачами кафедри доц. Офіленко Н.О., доц. Шурдук І.В., доц. Флокою Л.В., ст. викладачем Котовою З.Я., асистентом Рачинською З.П. та студентами групи БТ-41 (Коваленко В., Крель Д., Попельнух А., Фисун В.) провела для студентів коледжу майстер-клас на тему «Традиції споживання м’ясних продуктів в Україні».

Баньковська І.Б. розповіла про користь сала у харчуванні людини, хімічний склад,  його біологічну та поживну цінність. В даний час дієтологами доведено, що від сала більше користі, ніж шкоди, та й засвоюється воно краще м'ясних продуктів. Корисність сала для організму визначають біологічно активні речовини і вітаміни, що містяться в підшкірному шарі свинячого жиру. Завдяки своїм змістом сало корисно: для підтримки організму і зміцнення імунітету; для схуднення; для серцево-судинної системи; для поліпшення пам'яті та інтелектуальної діяльності; для профілактики ракових захворювань; для нормалізації роботи нирок і при захворюваннях легеневої системи.

Наприкінці тренінгу, Баньковська І.Б., вже традиційно,  відзначила студентів почесними званнями «Салолюб», «Саломан», «Салознавець» і «Салоїд».

          

Вітаємо з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт із товарознавства  та отриманням диплому ІІІ ступеня студента групи ЕМС-21 Олега Хурсу. Конкурс відбувся 26 березня 2019 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету.

Тема наукової роботи: «Дослідження біологічної активності та фотобіологічної безпечності світлодіодних ламп побутового призначення». Науковий керівник Григорій Мефодійович Кожушко, д.т.н., професор кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи нагороджений Подякою за підготовку студента

Бажаємо подальших творчих і наукових звершень!

          

27 березня 2019 року до університету завітали студенти Державного Полтавського комерційного технікуму. Студентів привітали ректор університету професор Олексій Олексійович Нестуля та декан факультету товарознавства торгівлі та маркетингу доцент Аліна Сергіївна Ткаченко.

Завідувач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доктор сільськогосподарських наук Габріелла Олександрівна Бірта розповіла студентам про освітні програми та переваги навчання в університеті.

Доцент кафедри Хмельницька Євгенія Вікторівна зацікавила студентів технікуму презентацією на тему «Найшкідливіші продукти харчування», а старший викладач Гнітій Надія Володимирівна  показали експрес-методи визначення якості харчових продуктів, що реалізуються в магазинах міста.

          

26 березня 2019 року в межах XLIІ наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства» відбулося засідання секцій студентів та викладачів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи

секції 17 «Проблеми удосконалення асортименту, якості та споживних властивостей товарів»
(керівник секції: Басова Юлія Олександрівна, к.т.н., доцент,
секретар: Пазенко Ірина Миколаївна, студентка гр. ТКД 31)

Роботу секції було розпочато вшануванням пам’яті доцента, кандидата технічних наук,  незмінного керівника студентського наукового гуртка   протягом 1988-2005 років Молебної Лідії Іванівни.

Усі доповіді були цікамими, актуальним та викликали жваве обговорення.

За результатами роботи секції були визначені наступні місця

За активну участь у науково-дослідній роботі та нестандартне мислення переможці нагороджені дипломами, а їх науково-дослідні  роботи рекомендовані до видання.

Секції 16 «Актуальні проблеми біотехнології: теорія і практика»
(керівник секції: Горячова Олена Олександрівна, к.т.н., доцент,
секретар: Попельнух Аделіна Юріївна, студентка гр. БТ-41)

Результати своїх науково-дослідних робіт представили  студенти: групи БТ-41 – Фисун Владлена, Попельнух Аделіна, Нестеренко Дар’я, БТ-31 – Сопітько Анна, Федченко Інна та Ірклієнко Наталія.

За результатами заслуханих доповідей членами журі були визначені переможці секції «Актуальні проблеми біотехнології: теорія і практика» наукової студентської конференції, які одержали відповідні дипломи:

диплом ІІ ступеня – Сопітько Анна «Асортимент та якість продукців дитячого харчування на зерновій основі»  (керівник – Котова З.Я, старший викладач);

диплом ІІІ ступеня – Фисун Владлена «Біотехнології ферментованих м’ясних продуктів» (керівник – Офіленко Н.О., к.с.-г.н, доцент).

Грамотами було нагороджено:

Секція 15 «Актуальні проблеми експертизи та митної справи: теорія і практика»
(керівник:  Кириченко Олена Василівна, старший викладач; секретар: Сич Аліна Миколаївна, ЕМС інт - 21)

В роботі секції прийняли студенти з груп: ТЕМС-41 - Бугайчук Володимир, ЕМСб-31 – Книш Яна, ТКД-31 – Бакай Інна, ЕМСб інт-21 – Каленіченко Андрій та  Скоробагацький Віталій.

Учасники та переможці роботи секції 15 «Актуальні проблеми експертизи та митної справи: теорія і практика»

Диплом І ступеня – Книш Яна Анатоліївна, ЕМСб-31, тема науково-практичної роботи «Експертні дослідження виробів косметичних» (керівник – Кириченко О.В., ст. викладач);

Диплом ІІ ступеня – Бугайчук Володимир, ТЕМС-41, тема науково-практичної роботи «Класифікація та документальне забезпечення експертних досліджень сигарет електронних» (керівник – Кириченко О. В., ст. викладач)

Диплом ІІІ ступеня розділили між собою:

Бакай Інна Олексіївна, ТКД-31, тема науково-практичної роботи «Визначення справжності ювелірних виробів» (керівник – Кобищан Г.Д., к.т.н., доцент)

Каленіченко Андрій та Скоробагацький Віталій, ЕМСб інт-21, тема науково-практичної роботи «Експертиза паперових грошей» (керівник – Кириченко О. В., ст. викладач).

Вітаємо наших переможців!!!

          

26 березня 2019 року доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат технічних наук, доцент Губа Людмила Миколаївна взяла участь в програмі «Ранок на Лтаві» у обговоренні такої важливої та актуальної теми «Розумне батьківство: обираємо товари для немовлят».

          

Виховуємо покоління свідомих споживачів разом у Полтавській гімназії №33. Вчимося відрізняти якісне від неякісного та обирати безпечне разом з деканом факультету торгівлі та маркетингу доцентом Аліною Сергіївною Ткаченко та  викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи: доцентом Інною Володимирівною Шурдук та асистентом Рачинською Зоєю Павлівною. Дякуємо адміністрації гімназії за запрошення, а учням – за активність та креативність.

          

14 березня 2019 р. викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проведене заняття на тему «Безпечність м’ясних харчових продуктів для здоров’я людини» в профільному класі Полтавської ЗОШ №5.

Під керівництвом зав. кафедри проф. Бірти Г.О. та Баньковської І.Б. зав.лабораторією зоотехнічного аналізу, старшого наукового співробітника Інституту свинарства і АПВ НААН України учні дізналися про якість м’яса, сала, ковбас та яку небезпеку можуть нести ці продукти для здоров’я людини.

          

Флеш-моб до Всесвітнього дня захисту прав споживачів триває. 12 березня 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доцент Хмельницька Євгенія Вікторівна та старший викладач Гнітій Надія Володимирівна у Полтавській школі № 31. Дізнаємося, як визначати якість товарів самостійно, говоримо про шкідливе харчування та вчимося бути свідомими споживачами

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА СТУДЕНТИ!

Запрошуємо вас взяти участь

у роботі VІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта» .

яка відбудеться 14-15 березня 2019 року

Для обговорення проблемних питань за визначеними тематичними напрямами відкрито форум за адресою  http://matovarzn.forumotion.me/ 

          

Вітаємо з отриманням диплому ІІІ ступеня студента групи ЕМС-21 Хурсу Олега Володимировича у  першому етапі ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з товарознавства, що відбувся у Київському національному торгово-економічному  університеті 26 лютого 2019р. Тема наукової роботи «Порівняльне тестування біологічної активності світла ламп розжарювання та світлодіодних ламп», керівник: проф., д.т.н. Кожушко Григорій Мефодійович.

Бажаємо перемоги у другому етапі ІІ туру (підсумковій науково-практичній конференції), що відбудеться 26 березня 2019р.

          

У Європейському Союзі необхідність споживчої освіти усвідомили ще в 1971 році, коли була прийнята резолюція Ради Європи «Про освіту споживача у школі». На жаль, у вітчизняних школах не передбачено окремої навчальної дисципліни, яка б навчала засадам консьюмеризму. Учням пропонують лише окремі теми. Проте, ураховуючи, що в рамках євроінтеграції в нашій державі схвалена  Концепція державної політики у сфері захисту прав споживачів, споживча освіта стає дедалі актуальнішою.

15 березня у світі відзначають Всесвітній день захисту прав споживачів. У зв’язку із цим викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі розпочали флешмоб «Хочу жити в якісному світі». Мета якого є проведення просвітницьких заходів у школах, де учням розкажуть про найшкідливіші продукти харчування для школярів та навчать визначати якість товарів у домашніх умовах. 

Учням розповідають, на що звертати увагу під час вибору товару, які краще не купувати взагалі, де шукати інформацію про товар і як визначити його якість удома, застосовуючи доступні реактиви такі, як йод, сода, холодна вода, спирт, лакмусові папірці тощо. Учням пропонують визначити наявність барвників у соках та напоях, наявність харчових добавок у сирках та ковбасах, наявність фуксину в сосисках, сторонніх домішок у чаї, тощо. Фахівці також розповідають школярам про склад та вплив на здоров’я дітей і підлітків таких продуктів, як сухарики, газовані напої, чіпси й енергетичні напої.

Перший захід було проведено в Розсошенській гімназії (викладачі Котова З. Я. та Хмельницька Є. В.), також акцію вже провели в Полтавській  загальноосвітній школі № 4 (Гнітій Н. В. та Кобищан А. Д.) та Полтавській загальноосвітній  школі № 27 (Басова Ю. О. та Рачинська З. П.).

          

6 лютого 2019 року на запрошення методичного кабінету Миргородського району викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відвідали місто Миргород, де провели майстер-клас «Хочу жити в якісному світі» для учнів шкіл Миргородського району 5-11 класів.

Під час проведення заходу декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Аліна Ткаченко розповіла про секрети марковання харчової продукції і правила читання штрих-коду. Старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій провела майстер-клас з експрес-визначення якості товарів. Учні залюбки взяли участь у виконанні досліджень: визначали вміст крохмалю в ковбасних виробах та сиркових продуктах, наявність барвників у напоях. Старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Олена Кириченко поділилася з присутніми досвідом вибору мийних засобів. Учні навчилися визначати кислотність мийних засобів та дізналися про екологічні мийні засоби нового покоління такі як, наприклад, мильні горіхи.

Загалом захід відвідали близько 100 учасників, у тому числі вчителі з навчальної дисципліни «Основи здоров’я».

          

5.02.2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доцент Назаренко Валентина Олексіївна та старший викладач Котова Зоя Яківна завітали до Семенівського навчально-виховного комплексу №2.

Доцент Назаренко Валентина Олексіївна розповіла учням про освітні програми навчання у ПУЕТ, про те, що в ПУЕТ студенти отримують серйозну теоретичну підготовку майбутнього фахівця, отримання диплому державного та європейського зразка, закордонні стажування, можливість самореалізації. Учнів, в свою чергу, цікавили умови навчання, побутові, культурно-масові, організаційні питання, можливість отримання стипендії, проходження практики і стажування в Україні та за кордоном.

          

31 січня 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи провели майстер-клас для учнів 11-х класів ЗОШ №26 м.Полтави.

Доцент кафедри Хмельницька Євгенія Вікторівна та старший викладач Котова Зоя Яківна розповіли учням про «Небезпечні продукти харчування». Учні  дізналися про найшкідливіших продукти харчування; про те, що сьогодні практично неможливо купити дійсно екологічно чисті продукти, які не містять ніяких шкідливих для здоров'я домішок та про продукти, які потрібно вживати, щоб бути здоровими та красивими.

          

Дорогі наші випускники!!! Викладачі кафедри  товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітають Вас із завершенням навчання в університеті та отримання ступеня магістра.

Мрійте, досягайте нових висот, здобувайте нові знання, не зупиняйтеся на досягнутому, радійте життю!!! Попри все будьте завжди людяними та залишайтеся такими, якими ми вас знаємо: щирими, відкритими, доброзичливими, справжніми!

          

18 грудня 2018 р. для студентів 3-го курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерії» на базі Інституту свинарства і АПВ НААН України, було проведено виїзне заняття з «Загальної біотехнології».

Завідувач відділу фізіології та здоров’я тварин, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Почерняєв К.Ф. розповів про використання ДНК-технологій для експертизи продовольчих товарів та методи визначення вмісту генно-модифікованих організмів, про використання трансгенних рослин при виробництві харчових продуктів, можливі проблеми впливу ГМО на здоров'я людей.

          

14 грудня 2018 р. доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Басова Ю. О. взяла участь у семінарі з питань реалізації і захисту прав інтелектуальної власності.

На семінарі обговорені важливі питання щодо сучасного стану та особливості комерціалізації інтелектуальної власності, перспектив розвитку інтелектуальної власності як рушія інноваційного процесу.

          

Практико-орієнтоване навчання на базі Полтавської митниці ДФСУ

13 грудня 2018 року студенти освітньої програми «Експертиза та митна справа» у рамках вивчення навчальних дисциплін «Декларування товарів» і «Технічні засоби митного контролю» відвідали відділ митного оформлення Полтавської митниці Державної фіскальної служби України.

Під час екскурсії студенти ознайомилися із основними принципами переміщення вантажів через митний кордон України, специфікою проведення митного контролю та митного оформлення товарів, митними процедурами та митними операціями, що пов’язані з цим.

          

13.12.2018 в рамках дня гостинності  кафедри "Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи" ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" відбулася зустріч ректора проф.Нестулі О.О. та студентів спеціальності 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" Полтавського кооперативного коледжу. Студенти мали змогу особисто поспілкуватися з Ректором, поговорити про "европейські підходи" до навчання в ПУЕТ, переваги дуального навчання та "університет для студентів".

З зацікавленістю студенти слухали декана факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу доц.Ткаченко А.С., яка ділилася власним досвідом щодо міжнародних стажувань та участі в міжнародних наукових проектах.

Конструктивною та інформативною стала розмова з  завідувачем кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проф.Біртою Г.О. щодо перспектив та напрямів розвитку спеціальності. А старший викладач кафедри Гнітій Н.В. здивувала студентів "хімічним шоу",  показавши на практиці зв'язок науки і практики.

          

21 листопада 2018 р. к.т.н., доцент Губа Л.М. взяла участь у виїзному засіданні Президії Української технологічної академії з академіками Полтавського  регіонального  відділення.

На засіданні обговорювалися питання щодо стану справ та напрямів  діяльності УТА, діяльності Полтавського  регіонального  відділення УТА, щодо законодавчих ініціатив в освіті, а також сучасних проблем у виробництві якісних стандартизованих продуктів харчування, які стримують розвиток Українського АПК.

Із доповідями виступили:

          

5 листопада 2018 р. викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи було організовано і проведено профорієнтаційний захід для студентів Полтавського комерційного коледжу «Стань на день студентом ПУЕТ».

Студентам продемонстрували фільм про університет та ознайомили з напрямами його діяльності, розповіли про організаційну структуру університету та, зокрема, факультету, про спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності, що працюють в університеті та про умови навчання, проживання і оплати за навчання.

Потім провели загальну екскурсію університетом (бібліотека, медіатека, музей, спорткомплекс, їдальня). Наприкінці екскурсії студенти побували у студентському містечку та в одному з гуртожитків.

          

3 листопада 2018 року у м.Києві відбулася І-ша зустріч Платформи молодих вчених у сфері біо-наук (біо-тех).

Мета зустрічі – формування відповідей на виклики сучасного світу щодо розвитку біо-тех напряму на основі партнерства молодих вчених і студентів України.

Організаторами виступили: Рада молодих вчених НАМН України, Рада молодих вчених НАН України, Рада молодих учених МОН України, Рада молодих вчених МОЗ України, Українська Медична Студентська Асоціація (УМСА) за підтримки Громадської Спілки «Центр Інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА) та HUB 4.0.

До проекту також залучилась доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи кандидат сільськогосподарських наук Флока Людмила Валеріївна.

На зустрічі обговорювалося проблеми, з якими стикаються молоді вчені та студенти, які цікавляться біо-науками (біо-тех), а саме: потреба покращити професійне спілкування, доступ до наукових лабораторій та оволодіння сучасними науковими і клінічними (практичними) методикам, налагодження ефективного діалогу з колегами закордоном на основі спільного професійного та наукового інтересу і для покращення володіння іноземними мовами, створення наукоємних стартапів, впровадження якісних фундаментальних досліджень тощо.

          

1 листопада 2018 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавському університеті економіки і торгівлі» відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація навчальних програм, наукових здобутків та переваг здобуття вищої освіти в ПУЕТ. Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи також долучилися до проведення цієї події.

На День відкритих дверей завітали абітурієнти  загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтава, всі охочі полтавці та гості міста.

Гостями кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи були учні 11 класу Полтавської ЗОШ №18. Із школярами спілкувалися викладачі кафедри та презентували освітні програми ПУЕТ.

Під час екскурсії університетом гості ознайомилися з матеріально-технічною базою та можливостями освітнього процесу, оскільки навчальні, наукові та виховні можливості університету створюють унікальне середовище для гармонійного всебічного розвитку особистості студента, майбутнього фахівця, професіонала», – стверджують майбутні вступники.

          

12 жовтня 2018 р. студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» відвідали виставку та майстер-клас вітчизняного майстра-ювеліра Карини Клименко.

Захід проведено кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» (доц. Кобищан Г.Д.) в рамках вивчення дисципліни «Експертиза дорогоцінних металів, коштовного каміння та культурних цінностей».

Виставка організована на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

«Прикраси – це те, що робить жінку жінкою» - під таким слоганом майстер-ювелір впроваджує у життя свої вироби.

В ході зустрічі Карина Клименко розповіла студентам про перші кроки створення свого бізнесу, представила для ознайомлення авторські ювелірні вироби власного дизайну, виготовлені своїми руками.

Студентам запропоновано майстер-клас з виготовлення срібної брошки, продемонстровано дорогоцінні та напівдорогоцінні камені, які ювелір використовує для виготовлення прикрас.

Наприкінці зустрічі студентам надано можливість задати майстру-ювеліру питання щодо особливостей виготовлення окремих виробів, технічних прийомів оброблення та декорування ювелірних металів, сплавів та коштовного каміння.

Окремі авторські ювелірні прикраси роботи Каріни Клименко

Браслет
латунь, бурштин

Брошка
срібло, бірюза

Підвіс
мідь, латунь, бурштин

          

19 вересня 2018 року  викладачі кафедри  товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц,. к.т.н  Басова Юлія Олександрівна, доц,. к.т.н  Губа Людмила Миколаївна, ст. викл. Кириченко Олена  Василівна та ст. викл. Рачинська Зоя Павлівна відвідали семінар для представників місцевого бізнесу «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?». Семінар було проведено в рамках візиту делегації Представництва  Європейського Союзу в Україні.

Основними темами інформаційного заходу були:

Спікери семінару: Андрій Ремізов, головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва Управління підприємництва, Департамент розвитку підприємництва та регуляторної політики, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Микола Чайка, експерт Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network); Андрій Мельник, Почесний Президент Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку; Олександр Нікітенков, керівник практики тендерного супроводу юридичної компанії «Правое дело». Практичні поради щодо виходу на ринки Євросоюзу та знаходження бізнес партнерів надавали Володимир Крамар, генеральний директор ПП «Бест-Агро» та Гліб Лукяненко, генеральний директор ПП «Агроекологія».

          

ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ-ЕКСПЕРТІВ

13.09.2018 студенти Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітня програма «Експертиза та митна справа» відвідали Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Студентам 1 курсу була проведена екскурсія в межах навчальної практики «Університетська освіта». Фахівці закладу ознайомили першокурсників із структурою Полтавського НДЕКЦ, роботою різних підрозділів, правами й обов’язками експерта, а також особливостями проведення товарознавчих, трасологічних, балістичних, біологічних і технічних досліджень документів та почерку.

Виїзне заняття для студентів 6 курсу з дисципліни «Експертиза послуг» проводилося в рамках практико-орієнтованого навчання. Співробітники  Полтавського НДЕКЦ ознайомили майбутніх фахівців-експертів з особливостями виконання досліджень, що проводяться судовими експертами. Колектив Полтавського НДЕКЦ вразив студентів практичними навичками та професіоналізмом.

Проведений захід справив неабияке враження на майбутніх фахівців, що підтвердилось їх значною активністю під час екскурсії. Студенти охоче ставили питання експертам, із цікавістю слухали відповіді, брали активну участь в обговоренні практичних ситуацій.

          

Студенти першого курсу спеціальності «Еспертиза та митна справа» ділилися першими враженнями від навчання в університеті. Так, 11 вересня студенти зустрілися з деканом факультету товарознавства торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліною Сергіївною,   викладачами випускової кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Губою Людмилою Миколаївною та Шурдук Іною Володимирівною і куратором Басовою Юлією Олександрівною

В ігровій формі студенти продемонстрували свої знання, які вони здобули під час навчальної практики «Університетська освіта».

Студенти отримали від кафедри ручки із логотипом університету та побажання щодо успіхів у навчанні та здійснення усіх студентських мрій.

          

Колектив кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає колег, співробітників університету, студентів та батьків із початком нового навчального року та бажає всім натхнення та наснаги!


          

17-18 квітня 2018 року відбулася ХLI Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».

Робота секції № 21 «Сучасний асортимент, якість та експертиза продовольчих товарів» кафедри товарознавства продовольчих товарів проходила в аудиторії 412.

Результати своїх науково-дослідних робіт представили  студенти: групи БТ-31 – Костенко Володимир і Фисун Владлена, БТ-41 – Панченко Анна і Страшко Дмитро та ТКД-11і – Степанова Єлизавета та Шиян Катерина.

За результатами заслуханих доповідей членами журі були визначені переможці секції «Сучасний асортимент, якість та експертиза продовольчих товарів» наукової студентської конференції, які одержали відповідні дипломи:

диплом І ступеня – Панченко Анна «Сучасні біотехнологічні способи виробництва дитячих кисломолочних напоїв»  (керівник – Флока Л. В., к.с-г.н.);

диплом ІІ ступеня – Страшко Дмитро «Використання ферментів при виробництві вина і їх вплив на якість готового продукту»  (керівник – Офіленко Н. О., к.с-г.н., доцент);

диплом ІІІ ступеня – Фисун Владлена «Дослідження якості напівкопчених ковбас, що реалізуються в   м.Полтава» (керівник – Кайнаш А. П., к.т.н, доцент).

Грамотами було нагороджено:

 Костенко Володимира «Дослідження якості газованих напоїв «Фанта апельсинова» (керівник – Кайнаш А. П., к.т.н, доцент);

Степанову Єлизавету та Шиян Катерину «Вплив сировини на якість та асортимент макаронних виробів»  (керівник – Котова З. Я.).

Щиро вітаємо наших переможців!!!

          

10 квітня 2018 року студенти групи БТ-31, напрямку підготовки «Біотехнологія», разом з доцентом кафедри Усенко С.О. відвідали з екскурсією Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Студенти ознайомилися з роботою сектору біологічних досліджень, дізналися про методи встановлення наявності крові, слини, сперми під час проведення судової імунологічної експертизи. Навчилися  визначати концентрацію білку в екстракті крові за пробою Геллера.